CBF Türkiye Motosiklet Grubu Forumları

Grubumuz faaliyetlerini askıya almıştır!
Zaman: Çrş Ağu 15, 2018 3:40 pm

Tüm zamanlar UTC

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: Çrş Haz 09, 2010 5:56 pm 
CBF-TR Üyesi
Kullanıcı avatarı

Bariyerler bazen hayatta kurtarır...Bariyer olmasa uçurumdan aşağı uçması içten bile değil..

http://www.gaskrank.tv/tv/motorrad-fun/ ... -12308.htm

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: Prş Haz 10, 2010 5:13 am 
CBF-TR Üyesi
Kullanıcı avatarı

O düşen kişi ne yaptı bilemiyorum ama
Aynı durumda ben olsam kalktıktan sonra bariyerleri öperdim.
Fakat, öncesinde bu kadar düzgün gelen birisi yavaşladığı halde nasıl oldu da (keskin viraj da değil) bariyerlere doğru gitti?
Yanlış yere mi baktı?
Fazla mı yavaşladı?
Hayret....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: Prş Haz 10, 2010 5:28 am 
CBF-TR Üyesi
Kullanıcı avatarı

Konum: ***Alone Ambassador*** Atakoy, Mobil Alabama US, Yalikavak, Antakya
Yok abicim, adamin motoruna birsey oluyor. Bak son virajdan ciktiktan sonra, bariyerlere giderken arka iki kere hafif savruluyor, ve adamin sol ayagi yere basmak uzere. O durmaya calisiyor, ve tam duracagi anda bankete giriyor. Hatta girerken arka tekeri kitliyor. Dustukten sonra iki kolunu havaya kaldirmasi zafer isareti yerine "Oh be durdurdum" analminda sanki.

Turkiyede yol ve trafik sartlarindan dolayi motor kullanmayi biraktim
Motorum sadece CRF 250 L
http://www.orunbrothers.webs.com

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: Prş Haz 10, 2010 12:13 pm 
CBF-TR Üyesi
Kullanıcı avatarı

cosmos yazdı:
Yok abicim, adamin motoruna birsey oluyor. Bak son virajdan ciktiktan sonra, bariyerlere giderken arka iki kere hafif savruluyor, ve adamin sol ayagi yere basmak uzere. O durmaya calisiyor, ve tam duracagi anda bankete giriyor. Hatta girerken arka tekeri kitliyor. Dustukten sonra iki kolunu havaya kaldirmasi zafer isareti yerine "Oh be durdurdum" analminda sanki.

Yada;
İlk dakikalardaki sürüş ve pozisyonu harika..viraj çıkışı hızlanması keza öyle...ancak sanırım yanyana geçtiği motorcudan sakınıyormu ne...bence konsantrasyonu bozuluyor....veeeee..... viraj alma niyetinden uzaklaşıp,fren tercihi...her zamanki gibi yanlışşşşşş

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: Prş Haz 10, 2010 12:37 pm 
CBF-TR Üyesi
Kullanıcı avatarı

AMİRAL yazdı:
cosmos yazdı:

Yada;
İlk dakikalardaki sürüş ve pozisyonu harika..viraj çıkışı hızlanması keza öyle...ancak sanırım yanyana geçtiği motorcudan sakınıyormu ne...bence konsantrasyonu bozuluyor....veeeee..... viraj alma niyetinden uzaklaşıp,fren tercihi...her zamanki gibi yanlışşşşşş

Her iki yorum da mantıklı.
Videonun en başındaki görüntüde çok iyi kullanıyor ama sonunda bişeyler oluyor. Açıkcası bariyer burada yapması gereken işi çok iyi yapıyor ve uçuruma düşmesini engelliyor.
Uçuruma bariyer tamam da...
Bizde düzlükte E-5 in ortasında bariyerin ne işi var?
Bir belgeselde izlemiştim; sanırım 1950 li yıllar amerikada yol kenarına konması planlanan beton bariyerlerin eğim ve dayanıklılık testini yapıyorlar;
beton bariyerlerin eğimlerini öyle bir ayarlıyorlar ki araçlar hem az hasar görüyor hem de yoldan ne dışarı çıkıyor ne de takla atıyor.
Kovalama sahnelerinde dikkat edin, araç yüksek süratte beton bariyere çarptığında sürte sürte bir şekilde duruyor ama ne bir takla ne de parçalanma olmuyor.
Ulan; demir fiyatları aldı başını gidiyor bizim dallamalar hala demirden bariyere devam ediyor.
Bir de inşaat sektörü canlandı diyorlar; sen betondan bariyer yap, bak inşaat sektörü nasıl şahlanıyor:)))))

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: Prş Haz 10, 2010 2:05 pm 
CBF-TR Üyesi
Kullanıcı avatarı

Benim yorumum oldukça farklı. Daha önce de çok şahit olduğum bir hata, viraj öncesi frenajdan önce vites küçültüp, kompresyon ile yavaşlamaya çabası. Sertçe bırakılan debriyaj kilitlenen sonra tutunan, ama bu arada sürücüsünü frenaja yönelten arka lastik ve neredeyse klasik bir düşüş.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: Prş Haz 10, 2010 4:12 pm 
CBF-TR Üyesi

sanki motor kafa kaldırıyor,ön freni sıkıyor gibi geldi bana :rolleyes:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: Prş Haz 10, 2010 4:50 pm 
CBF-TR Üyesi
Kullanıcı avatarı

Bana göre karşıdan motora bir anlık bakış sonrada hedefe kitlenme..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: Cum Haz 18, 2010 8:12 am 
CBF-TR Üyesi
Kullanıcı avatarı

Ya deli yada bilerek yapmış. Başlıktaki bariyerlerin önemini hatırlatmak için.

Virajlara kararsız giriyor. Doğru çizgisi yok. Bir sonraki virajı önceden kestiremiyor. Son aldığı virajda iki kere yatıyor. Bu daya yanlış çizgi ve yanlış hız olduğunu gösteriyor. Bunlara rağmen bir sonraki viraj için yavaşlama mesafesi var ama o viraja gelene kadar gazlı geliyor ve son anda arka lstiği kitleyerek bir şeyler yapmaya çalışıyor ama çözemedim o kısmı.
O virajı onceden kestiren bir insan oraya gazlı gelmez.

Belki de viraj keskin olmadığından gazlı geldi ama bizim göremediğimiz noktada yolda bir şey vardı. O da frenlere asıldı. :ceza:

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: