CBF Türkiye Motosiklet Grubu Forumları

Grubumuz faaliyetlerini askıya almıştır!
Zaman: Çrş Ağu 15, 2018 3:39 pm

Tüm zamanlar UTC

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 38 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: Sal Nis 05, 2011 12:59 pm 
Forum Moderatörü

ben havadaki bortu bocege ucan kusa ve seken ceylanlara bakiyorum genelde :shock: :cik:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: Sal Nis 05, 2011 1:22 pm 
CBF-TR Üyesi
Kullanıcı avatarı

gölge yazdı:
ben havadaki bortu bocege ucan kusa ve seken ceylanlara bakiyorum genelde :shock: :cik:

:green: :green: :sapka:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: Sal Nis 05, 2011 1:59 pm 
Forum Moderatörü
Kullanıcı avatarı

gölge yazdı:

Eeee böyle olunca nerde tavuk/kuzu çevirme sen oraya gidiyorsun., bir bakmışın Gölge viraj içinde kuzu çevirmeciye dalmış :wink: veya tekele :lol: :lol: :lol:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: Sal Nis 05, 2011 4:19 pm 
CBF-TR Üyesi
Kullanıcı avatarı

Sence ne çekmiştir Cancağızım?

Görüntü mü? Koku mu?

Yoksa kafadan içgüdü mü çalışmıştır? :p

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: Çrş Nis 06, 2011 7:56 am 
CBF-TR Üyesi

hakkı abi paylaşımın ve aktarımın güzel olmuş teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: Çrş Nis 06, 2011 9:02 am 
CBF-TR Üyesi

deadline yazdı:
Abi bence sadece viraj öncesi ve içi bakış için kullanılabilir örnek fotoğraflar...

Hem içe yatış hem de 2 parmak fren normal yolda pek önermiyoruz biliyorsun. Sonuçta daha tecrübesiz arkadaşlarımız da bu ve benzer ilmeklerden bir şeyler öğrenmeye çalışıyorlar. O açıdan bakıldığında pek referans fotoğraf olarak değerlendiremedim.

Pardom o zaman :green: Yalnız iki parmak olayını anlayamadım? Frene 4 parmak mı asılmak lazım yani? Fren maneti yumuşaksa ve fazla basınca gerek yoksa, 2 parmak gayet yeterli, hatta bazı durumlarda ORTA parmak bile kullanıyoruz :twisted:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: Çrş Nis 06, 2011 5:43 pm 
CBF-TR Üyesi
Kullanıcı avatarı

Eğitimlerde anlatılagelen iki ana konu var:
1- Güvenli sürüş
2- İleri sürüş

Ben kendi adıma (naçizane bildiğim kadar) güvenli sürüş dışında bildiklerimi başka kullanıcılara aktarmam. Şöyle söyleyeyim karşımdakinin beceri kapasitesi ve limitleri kadar tavsiyede bulunmaya gayret ederim. "Ben virajda fren kullanıyorum sen de kullan" demek biraz riskli. Yanlış kullanılırsa doğuracağı sonuçları benim vicdanım kaldırmaz. Hele ki forum gibi okuyucusu sınırsız ortamlarda bu tip tavsiyelerde bulunmam. Bu tabi benim tercihimdir. Ancak forumdaki bir çok arkadaşın da böyle düşündüğünü biliyorum. Erkan ağabeyin sorduğu "frene 4 parmak mı asılacağız?" sorusunun cevabı benim için "evet 4 parmak". Çünkü burada 2 parmakla ya da sadece orta parmakla fren yap diyeceğimiz insanların becerilerini bilmiyoruz. Motordan sarkarak viraj al diyeceklerimiz için de durum çok farklı değil.

Uzun lafın kısası; sürüş teknikleri bence hassas bir konudur. Kime nasıl tavsiye verileceği ya da kime neyin örnek gösterileceği görecelidir. Bu tür konularda yazarken ya da söylerken kendi becerilerimizden çok, karşı tarafa nasıl faydalı olacağımız önemlidir.
Beyleyken beyle.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: Çrş Nis 06, 2011 7:28 pm 
CBF-TR Üyesi

mert yazdı:
Eğitimlerde anlatılagelen iki ana konu var:
1- Güvenli sürüş
2- İleri sürüş

Ben kendi adıma (naçizane bildiğim kadar) güvenli sürüş dışında bildiklerimi başka kullanıcılara aktarmam. Şöyle söyleyeyim karşımdakinin beceri kapasitesi ve limitleri kadar tavsiyede bulunmaya gayret ederim. "Ben virajda fren kullanıyorum sen de kullan" demek biraz riskli. Yanlış kullanılırsa doğuracağı sonuçları benim vicdanım kaldırmaz. Hele ki forum gibi okuyucusu sınırsız ortamlarda bu tip tavsiyelerde bulunmam. Bu tabi benim tercihimdir. Ancak forumdaki bir çok arkadaşın da böyle düşündüğünü biliyorum. Erkan ağabeyin sorduğu "frene 4 parmak mı asılacağız?" sorusunun cevabı benim için "evet 4 parmak". Çünkü burada 2 parmakla ya da sadece orta parmakla fren yap diyeceğimiz insanların becerilerini bilmiyoruz. Motordan sarkarak viraj al diyeceklerimiz için de durum çok farklı değil.

Uzun lafın kısası; sürüş teknikleri bence hassas bir konudur. Kime nasıl tavsiye verileceği ya da kime neyin örnek gösterileceği görecelidir. Bu tür konularda yazarken ya da söylerken kendi becerilerimizden çok, karşı tarafa nasıl faydalı olacağımız önemlidir.
Beyleyken beyle.

Pardom arkidişler, kaş yaparken göz çıkarmayalım bu yazılanların Türkçesi :green:
Eğitimlerde öğretilenlere devam, beni dinlemeyin Siz en iyisi :) ( Şaka değil, ciddi dedim)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 38 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: